8340-F110-P1M1-K2H0-10A
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
CIR BRKR MAG 10A 240VAC 80VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
8340-F110-P1M1-K2H0-10A PDF
Type Description
Series:8340-F
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Magnetic
Current Rating (Amps):10A
Voltage Rating - AC:240 V
Voltage Rating - DC:80 V