IEGBXF66-1-52-10.0-A-N3-V
Manufacturer
Sensata Technologies – Airpax
VIGOR # :
Description
CIR BRKR MAG-HYDR
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
IEGBXF66-1-52-10.0-A-N3-V PDF
Type Description
Series:IEG
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):10A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:80 V