IELH111-1-62-50.0-01-V
Manufacturer
Sensata Technologies – Airpax
VIGOR # :
Description
CIR BRKR MAG-HYDR
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
IELH111-1-62-50.0-01-V PDF
Type Description
Series:IELH
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):50A
Voltage Rating - AC:415 V
Voltage Rating - DC:80 V