LMLK1-1RS4-29172-100
Manufacturer
Sensata Technologies – Airpax
VIGOR # :
Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
LMLK1-1RS4-29172-100 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:-
Breaker Type:-
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:-
Actuator Type:-
Number of Poles:-
Illumination:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Approval Agency:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LELB1-1REC4-59-100.-A1-01-V
LELB1-1REC4-59-100.-A1-01-V
CIR BRKR MAG-HYDR 100A LEVER
IUGNF6-35176-1
IUGNF6-35176-1
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
LMLC1-1RLS4-28524-50
LMLC1-1RLS4-28524-50
RN73R1JTTD1652D10
RN73R1JTTD1652D10
RES 16.5K OHM 0.5% 1/10W 0603
ECH-U1H561JX5
ECH-U1H561JX5
CAP FILM 560PF 5% 50VDC 0805
LMLK1-1RS4-29172-100
LMLK1-1RS4-29172-100
TRA 1-1222
TRA 1-1222
DC DC CONVERTER +/-12V 1W