R21-62F-15.0A-26170-23-V
Manufacturer
Sensata Technologies – Airpax
VIGOR # :
Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
R21-62F-15.0A-26170-23-V PDF
Type Description
Series:SNAPAK®
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:-
Actuator Type:Rocker
Number of Poles:2
Illumination:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Approval Agency:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DC1DU05L
DC1DU05L
05A MCB D CHAR 1P125VDCUL489
4120-G217-J3M1-S8S0ZB-1A
4120-G217-J3M1-S8S0ZB-1A
CIR BRKR THRM 1A
CERB1-39985-50-T
CERB1-39985-50-T
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
CD30FD153GO3
CD30FD153GO3
CAP MICA 0.015UF 2% 500V RADIAL