2210-T210-K0M1-H131-20A
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
CIR BRK THERM-M 20A 250VAC/65VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
2210-T210-K0M1-H131-20A PDF
Type Description
Series:2210-T2
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Breaker Type:Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):20A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:65 V