SPXI012.T
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
FUSE CRTRDGE 12A 1.5KVDC INLINE
Catalog
Electrical, Specialty Fuses
DataSheet
SPXI012.T PDF
Type Description
Series:POWR-GARD® SPXI
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Fuse Type:Cartridge
Current Rating (Amps):12A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:1.5 kV
Response Time:-
Applications:Solar (Photovoltaic)
Features:Intrinsically Safe
Class:-
Approval Agency:-
Operating Temperature:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:15kA
Package / Case:Cartridge, Inline, Double Ended
Size / Dimension:0.406" Dia x 3.475" L (10.31mm x 88.27mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
0FLA02.5T
0FLA02.5T
FUSE CARTRIDGE 2.5A 125VAC 5AG
KTU-800
KTU-800
FUSE CRTRDGE 800A 600VAC CYLINDR
170M4310
170M4310
FUSE SQUARE 315A 700VAC RECT
SPXI012.T
SPXI012.T
SiT3373AI-4B3-30NE245.760000X
SiT3373AI-4B3-30NE245.760000X
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ HCSL
SiT3372AI-1B2-28NY80.000000T
SiT3372AI-1B2-28NY80.000000T
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVPECL