L60030C1PQDIN
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Catalog
Fuseholders
DataSheet
L60030C1PQDIN PDF
Type Description
Series:L600
Package:Box
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Fuse Size:0.394" Dia x 1.496" L (10mm x 38mm)
Current Rating (Amps):30 A
For Use With/Related Products:5AG, 13/32" x 1-1/2" (Midget)
Fuse Type:Cartridge
Fuseholder Type:Block
Number of Circuits:1
Voltage:600V
Orientation:-
Termination Style:Screw Terminal, Pressure Plate, Quick Connect
Contact Material:Copper Alloy
Contact Finish:Tin
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BK/HLR
BK/HLR
FUSE HLDR CART 300V 12A PNL MNT
FUSE HLDR CART 400V 16A PNL MNT
FUSE BLOCK CART 600V 10A CHASSIS
D55342E07B66D5RWS
D55342E07B66D5RWS
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/4W 1206
L60030C1PQDIN
L60030C1PQDIN
SiT3372AC-4E2-28NG80.000000T
SiT3372AC-4E2-28NG80.000000T
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ HCSL
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.5MM