L60030C3SQDIN
Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
DataSheet
L60030C3SQDIN PDF
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Fuse Size:0.394" Dia x 1.496" L (10mm x 38mm)
Current Rating (Amps):30 A
Fuseholder Type:Block
Number of Circuits:3
Voltage:600V
Orientation:-
Termination Style:Screw Terminal, Quick Connect
Contact Material:Copper Alloy
Contact Finish:Tin
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CHM1DNIU
CHM1DNIU
FUSE HLDR CART 600V 30A DIN RAIL
BK/HHJ-B
BK/HHJ-B
FUSE HOLDER CART 32V 20A IN LINE
FUSE HOLDER BLADE 80V CHASS MNT