02540006Z
Description
FUSE BLOCK CART 300V 10A CHASSIS
DataSheet
02540006Z PDF
Mounting Type:Chassis Mount
Fuse Size:0.177" Dia x 0.57" L (4.5mm x 14.48mm)
Current Rating (Amps):10 A
For Use With/Related Products:2AG, 5mm x 15mm
Fuse Type:Cartridge
Fuseholder Type:Block
Number of Circuits:6
Voltage:400V