LPM-05B-12R
Manufacturer
OptiFuse
VIGOR # :
Description
MINI FUSEHOLDER, 30A-12AWG RED
Catalog
Fuseholders
DataSheet
LPM-05B-12R PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Fuse Size:0.433" L x 0.152" W (11mm x 3.85mm)
Current Rating (Amps):12 A
For Use With/Related Products:Miniature (ATM)
Fuse Type:Blade
Fuseholder Type:Holder
Number of Circuits:1
Voltage:32V