L60030M1SQ
Description
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS
DataSheet
L60030M1SQ PDF
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Fuse Size:0.394" Dia x 1.496" L (10mm x 38mm)
Current Rating (Amps):30 A
Fuseholder Type:Block
Number of Circuits:1
Voltage:600V