TR/3216LV1.5-R
Description
FUSE BRD MNT 1.5A 125VAC/DC 1206
DataSheet
TR/3216LV1.5-R PDF
Type Description
Series:CHIP 3216LV
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Current Rating (Amps):1.5 A
Voltage Rating - AC:125 V
Voltage Rating - DC:125 V
Response Time:Fast Blow
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Melting I²t:0.038
Approval Agency:CSA, UL
Operating Temperature:-65°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W x 0.035" H (3.20mm x 1.60mm x 0.90mm)