JCAS030.XP
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
FUSE AUTO 30A 32VAC/VDC AUTOLINK
Catalog
Fuses
DataSheet
JCAS030.XP PDF
Type Description
Series:JCASE™ 495
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Holder
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):30 A
Voltage Rating - AC:32 V
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:Slow Blow
Package / Case:Auto Link
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Melting I²t:-
Approval Agency:-
Operating Temperature:-
Color:Pink
Size / Dimension:0.555" L x 0.472" W x 1.063" H (14.10mm x 12.00mm x 27.00mm)