0ADBP0600-RE
Manufacturer
Bel Fuse, Inc.
VIGOR # :
Description
FUSE CERM 600MA 1000V AXL
Catalog
Fuses
DataSheet
0ADBP0600-RE PDF
Type Description
Series:0ADBP
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Fuse Type:Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps):600 mA
Voltage Rating - AC:1 kV
Voltage Rating - DC:1 kV
Response Time:Fast Blow
Package / Case:3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:10kA
Melting I²t:0.178
Approval Agency:cURus
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.266" Dia x 1.292" H (6.76mm x 32.82mm)