TR/3216FF4.5-R
Description
FUSE BRD MNT 4.5A 32VAC/VDC 1206
DataSheet
TR/3216FF4.5-R PDF
Type Description
Series:Chip 3216FF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Current Rating (Amps):4.5 A
Voltage Rating - AC:32 V
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:Fast Blow
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Melting I²t:0.405
Approval Agency:CSA, UL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W x 0.035" H (3.20mm x 1.60mm x 0.90mm)