QF1206H4A50T
Description
AUTOMOTIVE FUSE, 4.5A, 32VDC
DataSheet
QF1206H4A50T PDF
Current Rating (Amps):4.5 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:Slow Blow
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Melting I²t:3.25
Approval Agency:UL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Color:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W x 0.038" H (3.20mm x 1.60mm x 0.97mm)