TR/3216LV1.25-R
Description
FUSE BOARD MNT 1.25A 125VAC/VDC
DataSheet
TR/3216LV1.25-R PDF
Type Description
Series:CHIP 3216LV
Package:Tape & Reel (TR)
Current Rating (Amps):1.25 A
Voltage Rating - AC:125 V
Voltage Rating - DC:125 V
Response Time:Fast Blow
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Melting I²t:0.035
Approval Agency:CSA, UL
Operating Temperature:-65°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W x 0.035" H (3.20mm x 1.60mm x 0.90mm)