0154.800DRL
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
FUSE BOARD MNT 800MA 125VAC/VDC
Catalog
Fuses
DataSheet
0154.800DRL PDF
Type Description
Series:OMNI-BLOK® 154L
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Mounting Type:Holder, Surface Mount
Fuse Type:Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps):800 mA
Voltage Rating - AC:125 V
Voltage Rating - DC:125 V
Response Time:Fast Blow
Package / Case:2-SMD, Square End Block with Holder
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Melting I²t:0.271
Approval Agency:CSA, UL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.383" L x 0.198" W x 0.150" H (9.73mm x 5.03mm x 3.81mm)