0298125.UXT
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
FUSE AUTO 125A 32VDC AUTO LINK
Catalog
Fuses
DataSheet
0298125.UXT PDF
Type Description
Series:MEGA®
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Bolt Mount
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):125 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:Slow Blow
Package / Case:Auto Link
Breaking Capacity @ Rated Voltage:2kA
Melting I²t:57800
Approval Agency:cULus
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Color:Blue, Green
Size / Dimension:1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm)