0678H0800-02
Manufacturer
Bel Fuse, Inc.
VIGOR # :
Description
FUSE SMT 3912 ENH BRK 250V 800MA
Catalog
Fuses
DataSheet
0678H0800-02 PDF
Type Description
Series:0678H
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Mounting Type:Surface Mount
Fuse Type:Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps):800 mA
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:125 V
Response Time:-
Package / Case:2-SMD, Square End Block
Breaking Capacity @ Rated Voltage:300A AC, 2kA DC
Melting I²t:0.08
Approval Agency:AEC-Q200, cURus
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.386" L x 0.120" W x 0.120" H (9.80mm x 3.05mm x 3.05mm)