PRG21BC4R7MM1RK
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
PTC RESET FUSE
Catalog
PTC Resettable Fuses
DataSheet
PRG21BC4R7MM1RK PDF
Type Description
Series:*
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Type:-
Voltage - Max:-
Current - Max:-
Current - Hold (Ih) (Max):-
Current - Trip (It):-
Time to Trip:-
Resistance - Initial (Ri) (Min):-
Resistance - Post Trip (R1) (Max):-
Resistance - 25°C (Typ):-
Operating Temperature:-
Ratings:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
400CC1206LR-C-2
400CC1206LR-C-2
PTC RESET FUSE 21V 4A 1206