ESDCAN24-2BLY
Manufacturer
STMicroelectronics
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 24V 40V SOT23-3
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
ESDCAN24-2BLY PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):26.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:40V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):5.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:230W
Power Line Protection:No
Applications:Automotive, CAN
Capacitance @ Frequency:30pF @ 1MHz
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)