MXSMLJ24A
Description
TVS DIODE 24V 38.9V DO214AB
DataSheet
MXSMLJ24A PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V
Voltage - Breakdown (Min):26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):77.2A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)