ATV30C111JB-HF
Description
TVS DIODE 110V 177V DO214AB
DataSheet
ATV30C111JB-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):110V
Voltage - Breakdown (Min):122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):16.95A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)