SMBJ33CA-TR
Manufacturer
STMicroelectronics
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 33V 69.7V SMB
DataSheet
SMBJ33CA-TR PDF
Type Description
Series:SMBJ, TRANSIL™
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Breakdown (Min):36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):11.8A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)