MA1.5KE220CA
Description
TVS DIODE 185V 328V DO204AR
DataSheet
MA1.5KE220CA PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):185V
Voltage - Breakdown (Min):209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:328V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):4.6A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)