TV04A441J-G
Description
TVS DIODE 440V 713V SMA
DataSheet
TV04A441J-G PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):440V
Voltage - Breakdown (Min):492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):560mA
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)