SA22CAHR0G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 22V 46.6V DO204AC
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
SA22CAHR0G PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101, SA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:46.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):14.7A
Power - Peak Pulse:500W
Power Line Protection:No
Applications:Automotive
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)