SMAJ188CAHR3G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 188V 328V DO214AC
DataSheet
SMAJ188CAHR3G PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101, SMAJ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):188V
Voltage - Breakdown (Min):209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:328V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):900mA
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:Automotive
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)