5-0SMDJ30CA
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 30V 48.4VC 5KW SMD
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
5-0SMDJ30CA PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30V
Voltage - Breakdown (Min):33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):103A
Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
Power Line Protection:No
Applications:Telecom
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)