30KPA33C
Description
TVS DIODE 33V 61.43V P600
DataSheet
30KPA33C PDF
Type Description
Series:30KPA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Breakdown (Min):34.87V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:61.43V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):517.9A
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)