5.0SMCJ33CA
Manufacturer
Diotec Semiconductor
VIGOR # :
Description
TVS SMC 33V 5000W BI
DataSheet
5.0SMCJ33CA PDF
Type Description
Series:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Breakdown (Min):36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):93.8A
Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)