15KPA22CATR
Manufacturer
SMC Diode Solutions
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 22V 37.1V P600
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
15KPA22CATR PDF
Type Description
Series:15KPA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Breakdown (Min):24.57V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:37.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):407A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)