MXLSMBJ130A
Description
TVS DIODE 130V 209V DO214AA
DataSheet
MXLSMBJ130A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):130V
Voltage - Breakdown (Min):144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2.9A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)