SMF170A-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
VIGOR # :
Description
200WTVSSOD-123FL
DataSheet
SMF170A-TP PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):170V
Voltage - Breakdown (Min):189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):600mA
Power - Peak Pulse:200W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TJ)