P4SMAJ33
Description
TVS SMA 33V 400W UNI
DataSheet
P4SMAJ33 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Breakdown (Min):36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:59V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.8A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)