PESD2IVN27-UX
Description
TVS DIODE 27V 45V SOT323
DataSheet
PESD2IVN27-UX PDF
Bidirectional Channels:2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):27V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):28V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:45V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):3A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:-
Power Line Protection:No
Applications:Automotive, CAN
Capacitance @ Frequency:14pF @ 1MHz
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TA)