MPLAD30KP280AE3
Description
TVS DIODE 280V 451V PLAD
DataSheet
MPLAD30KP280AE3 PDF
Type Description
Series:-
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):280V
Voltage - Breakdown (Min):311V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:451V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):66A
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)