30KPA45-B
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 45V 81.27V P600
DataSheet
30KPA45-B PDF
Type Description
Series:30KPA
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):45V
Voltage - Breakdown (Min):47.53V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:81.27V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):391.5A
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)