MXLSMBG58CAE3
Description
TVS DIODE 58V 93.6V DO215AA
DataSheet
MXLSMBG58CAE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):58V
Voltage - Breakdown (Min):64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.4A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)