1.5KE82ARL4G
Description
TVS, 1500W, 70.1V UNIDIRECTIONAL
DataSheet
1.5KE82ARL4G PDF
Type Description
Series:Mosorb™
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):70.1V
Voltage - Breakdown (Min):77.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):13.3A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TJ)