BZW04-154 R1G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 154V 246V DO204AL
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
BZW04-154 R1G PDF
Type Description
Series:BZW04
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):154V
Voltage - Breakdown (Min):171V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:246V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.6A
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)