MPLAD15KP18A
Description
TVS DIODE 18V 29.2V PLAD
DataSheet
MPLAD15KP18A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):18V
Voltage - Breakdown (Min):20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):516A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)