SMA4F8.5A
Description
400 W TVS IN SMA FLAT
DataSheet
SMA4F8.5A PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):8.5V
Voltage - Breakdown (Min):9.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:19.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):27.7A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)