1.5SMC18A R7G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 15.3V 25.5V DO214AB
DataSheet
1.5SMC18A R7G PDF
Type Description
Series:1.5SMC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15.3V
Voltage - Breakdown (Min):17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:25.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):60A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)