MPLAD6.5KP22CAE3
Description
TVS DIODE 22V 35.5V PLAD
DataSheet
MPLAD6.5KP22CAE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):183A
Power - Peak Pulse:6500W (6.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)