
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMCG-HR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 20V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 22.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 32.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 46.3A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-215AB, SMC Gull Wing |
| Supplier Device Package: | DO-215AB (SMCG) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of SMCG20CA-HRA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 17.1V 27.7V DO214AC
TVS DIODE 36.8V 59.3V DO214AB
TVS DIODE 26V 42.1V PLAD
TVS DIODE 20V 32.4V DO215AB
DC DC CONVERTER
CONN TNC PLUG STR 75 OHM CRIMP
M50X1.5 HP CORD GRIP EMI/RFI