
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 25.6V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 28.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 41.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 36.2A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package: | 1.5KE |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 1.5KE30CAHE3_A/D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 154V 317V DO204AC
TVS DIODE 77.8V 125V 1.5KE
TVS DIODE 8.5V 14.4V DO215AA
TVS DIODE 25.6V 41.4V 1.5KE
DC DC CONVERTER 13.8V 100W
DC DC CONVERTER 36V 400W
S1W0-2222309003-00000000-P0001
LED WM WHITE 3000K 90CRI