P4SMAJ12
Manufacturer
Diotec Semiconductor
VIGOR # :
Description
TVS SMA 12V 400W UNI
DataSheet
P4SMAJ12 PDF
Type Description
Series:-
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V
Voltage - Breakdown (Min):13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:22V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):18.2A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)